E-ticaret

Shopier Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Shopier Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Özellikle pandemi döneminden bu yana e-ticaret siteleri ve internetten alışveriş oldukça popüler hale geldi. Birçok insanın zamanının çoğunu evde geçirmesi ile birlikte internet üzerinden yapılan işlerin modası da aynı oranda artmaya başladı. Aynı şekilde Shopier, e-ticaretin trend olması ile talep görmüş ve e-ticarete atılmak isteyen kişi ve işletmelerin tercih ettiği bir alan haline gelmiştir. Siz de E-Ticaret Danışmanlığı alarak doğru bir planlama ve uygun kullanım desteği alarak uzman bir ekiple çalışabilirsiniz.

Bu platform online alışveriş imkanı sunan bir e-ticaret sitesidir. Gelin birlikte yakından inceleyelim:

Shopier Nedir?

Shopier, son zamanlarda pek çok kişinin sıklıkla tercih ettiği bir e-ticaret sitesidir. Site, kullanıcılarına banka ve kredi kartı ile alışveriş yapma imkanı sunuyor. Sitede genellikle bireysel satışlar görülse de birçok işletmeyi de görmek mümkündür.

Shopier Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Shopier Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Shopier Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Söz konusu sitenin avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Müşteriler ister mobil cihazlardan ister bilgisayarlarından ürünlerinizi görüntüleyebilir,
 • Müşterilerin ürünleri görüntülemesi için üye olmasına gerek yoktur,
 • Ödemeler size özel sayfalarda tek tıkla gerçekleşir.

Bu siteyi siz de müşterileriniz de istediğiniz platform üzerinden kullanabilirsiniz. Ayrıca online mağazanızda yalnızca size özel ürünler yer alır. Sipariş sürecinin başlaması için ise olması gereken tek şey ise müşterilerin mağazanıza giriş yapmasıdır. Böylelikle müşteriler ile temas halinde olmadan internet üzerinden kolayca satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Shopier Nasıl Kullanılır?

Shopier Nasıl Kullanılır?

Shopier Nasıl Kullanılır?

Bu online satış platformunu 5 basit adımla kullanabilirsiniz:

 1. Hesap oluşturma
 2. Üyelik bilgileri
 3. Banka bilgileri
 4. Ürün girişi
 5. Başvurunun tamamlanması

İnceleyelim:

 Adım #1 – Hesap Oluşturma

Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan “Ücretsiz üye ol” butonuna tıklayarak bir hesap oluşturun.

 Adım #2 – Üyelik Bilgileri

Karşınıza gelen sayfada kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.

 Adım #3 – Banka Bilgileri

Kişisel bilgilerinizi oluşturduktan sonra karşınıza çıkan ekranda banka bilgileriniz istenecektir. Bu platform ödemeleri IBAN aracılığı ile gerçekleştirdiği için verdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olun.

 Adım #4 – Ürün Girişi

Bu ekranda ise ürünleriniz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Vereceğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olun.

 Adım #5 – Başvurunun Tamamlanması

Başvurunuz tamamlandıktan sonra ilgili platformun mağazanıza onay vermesi gerekir. Bu süreçte pek yetkiniz bulunmuyor ancak onay süresi uzun sürmüyor.

Bu sitenin kullanıcı dostu arayüzü ve kullanıcılara sağladığı kolaylıklar fazlaca tercih edilmesinin nedenlerindendir. Müşteriler, siteye üye olmadan dahi kolay bir şekilde hem bilgisayar hem de telefonları üzerinden alışveriş yapabilir.

Shopier Kullanmanın Artıları Nelerdir?

Sosyal medya hesaplarınızdaki takipçilerinizi online mağazanıza yönlendirerek takipçilerinizi müşterilere dönüştürürsünüz. Müşterileriniz arttıkça bilinirliğiniz de artacaktır ve böylelikle değerli dönüşümlerini daha çok satışa dönüşecektir.

Sipariş aldığınız zaman tüm süreçler otomatik gerçekleşir ve harici bir şeyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca fiziksel bir mağazaya ihtiyaç duymadan satış gerçekleştirmek mağazanın getirdiği harcamalardan da kurtulmanızı sağlar.

Shopier Komisyon Oranları Nasıldır?

Shopier komisyonu ise oldukça merak edilen bir konudur. Bu online satış platformu yapılan satışlar üzerinden %2,99’dan başlayan fiyatlarla işlem bedeli kesmekte ve 49 Krş sabit bedel kesintisi yapmaktadır. Bununla beraber satışın durduğu zamanlarda kullanıcılardan herhangi bir ücret ya da kesinti talep edilmemektedir.

Shopier Güvenli Mi?

Shopier komisyonu gibi merak edilen diğer konulardan birisi de sitenin güvenli olup olmadığıdır. Site, hem sosyal mecralar aracılığı ile hem de online pazar yerlerinde satış yapmayı mümkün kılıyor. Ödemeler ise sitenin altyapısı ve optimizasyon çalışmaları sayesinde güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Instagram’da Shopier ile Satış Yapma

Instagram hesabını bağlamak son derece kolaydır. Öncelikle sitede ürünlerinizi listeleyip mağazanızı oluşturmanız gerekmektedir. Ardından online mağazanızın linkini Instagram hesabınıza eklemeniz yeterli olacaktır. Instagram kitleniz zamanla sayfanızı ziyaret edecektir.

Shopier’da Ürün Listeleme Nasıl Yapılır?

Ürün listelemeyi hem mobil cihazlarınızda hem de bilgisayarlarınızda gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız.

 • Ardından ürünler bölümünden ürün listeleme kısmına ilerleyin,
 • Bu bölümde “+” kısmına tıklayın,
 • Ürüne ait en az bir görsel yükleyin,
 • Ürün ismi ve açıklamasını girin,
 • Para birimini ve satış fiyatını belirleyin,
 • Ürün adedini girin,
 • Kargo seçimini yapın.

Ardından ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Ürünleriniz hem ana ekranda direkt görünecektir hem de müşterilerinize iletmek için bir link alacaksınız.