E-ticaret

E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

9k=

E ticaretin her geçen gün daha popüler hale gelmesiyle birlikte internetten en çok ne satılıyor sorusu arama motorlarında insanların en fazla arattığı sorgulardan birisi haline geldi. E-ticarette başarılı olmanın anahtarı tabi ki de olabildiğince çok satış yapmaktır. Bu konuda başarılı olabilmek için de her şeyden önce insanların en çok ihtiyaç duyduğu ürünleri satıyor olmanız gerekir. Peki bu ürünleri nasıl tespit edebilirsiniz? E ticarette en çok satılan ürünler nelerdir?

E-ticaret, geleneksel ticaret metotlarını kökünden değiştirmiştir. Günümüzde bir e-ticaret mağazasına sahip olmak neredeyse her işletmenin piyasada ayakta durabilmesi adına bir zorunluluk haline gelmiştir. Fakat, e-ticaret bundan da fazlasını sağlamakta. E-ticaret, geleneksel ticaret metotlarının aksine neredeyse herkesin her ürünü satabilmesine olanak sağlayan platformlar sunmaktadır. Sıradan insanlar bile neredeyse hiçbir masrafa ve zahmete girmeden birkaç tık ile kendi çevrimiçi mağazalarını kurabilmektedirler. Tek yapmaları gereken ise doğru ürünleri doğru kitlelere ulaştırmaktır. Eğer siz de internetten en çok ne satılıyor sorusunu soran bir girişimci iseniz bu yazımızın size faydalı olacağından emin olabilirsiniz.

E Ticarette Satış Nedir?

Siz de herkes gibi e ticarette en çok satılan ürünlerin neler olduğunu merak ediyorsunuz. Fakat bu konuya girmeden önce bilmeyenler için e-ticarette satışın ne olduğuna ve nasıl yapıldığına bir değinelim. E-ticarette satış, adından da anlaşılacağı üzere çevrimiçi ortamların herhangi birisinde gerçekleştirilen tüm satış işlemlerini kapsayan bir süreçtir. E-ticaret satışlarının yelpazesi, e-ticaretin dev platformlarından ikinci el ürün satışına imkan sağlayan platformlara kadar uzanan geniş bir skalaya sahiptir. Dolayısıyla, bu platformların herhangi birisinde gerçekleştirilen bir satışa e-ticaret satışı diyebiliriz. Fakat ticaretin her aşamasında olduğu gibi e-ticarette de satış konusunda başarılı olabilmenin belli başlı şartları bulunmaktadır. Bu şartların en başında ise insanların ihtiyacı olan ürünleri satmak gelmektedir. İhtiyaç, insanları bir satın alma aktivitesinde bulunmaya teşvik eden temel bir zorunluluktur. Bu zorunluluk, tüm ticari faaliyetlerde gerçekleştirilen satın alma aktiviteleri üzerinde en fazla etkiye sahip olan davranış biçimidir. Bu sebeple, e-ticarette de başarılı olabilmenin anahtarı, insanların en çok ihtiyaç duydukları ürünleri tespit edebilmektir. Daha sonra diğer satın alma aktivitelerine göre yapacağınız araştırmalarla e-ticaret mağazanızın ürün yelpazesini daha da genişletebilirsiniz.

E Ticarette Satış Nasıl Yapılır?

Herhangi bir e-ticaret platformu üzerinde satış yapmak istiyorsanız, başlamadan önce uygulamanız gereken bazı aşamalar vardır. Ardından satış yapmaya başlamak için de takip etmeniz gereken belirli adımlar bulunmaktadır. Haydi şimdi bu süreçleri daha yakından inceleyelim. İlk olarak, bir e-ticaret platformunda satış yapmaya başlamadan önce gerçekleştirmeniz gereken aşamaları açıklamakla başlayalım.

Herhangi bir e-ticaret platformunda satış yapmaya başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey satacağınız ürünleri belirlemektir. Yazımızın konusu da bu olduğu için bunu bir sonraki alt başlığımızda detaylı olarak ele alacağız. Bu yüzden bu aşamayı şimdilik atlayıp satış yapmaya başlamak için takip etmeniz gereken süreçleri sıralamaya geçelim.

Herhangi bir e-ticaret platformunda satış yapabilmeniz için ilk önce çevrimiçi mağazanızı açacağınız e-ticaret platformunu belirleyin. Ardından, satış yapmaya karar vermiş olduğunuz ürünleri bu platforma yüklemelisiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise düzgün bir e-ticaret entegrasyonu uygulandığından emin olmaktır. Müşterilerinizin ilgisini çekebilecek açıklamalar hazırlamayı ve ürünlerin güzel fotoğraflarını da eklemeyi unutmayın. Artık tek yapmanız gereken potansiyel müşterilerinizin sipariş vermelerini beklemek.

E Ticarette En Çok Satılan Ürünler

Biraz önce bahsetmiş olduğumuz konuya bu bölümde detaylı olarak yer vereceğiz. Bir e-ticaret platformunda çevrimiçi bir mağaza açmayı düşünüyorsanız muhakkak e ticarette en çok satılan ürünler hakkında detaylı bir araştırma da yapmışsınızdır. Herhangi bir arama motoruna bile internetten en çok ne satılıyor şeklinde bir soru yazdığınızda karşınıza onlarca ürün çıkmaktadır. Bu noktada sizin yapmanız gereken şey ise kendi mağazanıza ve bütçenize uygun ürünleri tespit ederek onları doğru kitlelere ulaştırmak olacaktır. Haydi şimdi e ticarette en çok satılan ürünler hakkında size bir fikir verebilmesi adına hazırlamış olduğumuz mini listeyi sunalım.

Teknolojik Ürünler

 • Robot süpürge modelleri
 • Akıllı Telefonlar ve Akıllı saatler
 • Mutfak robotları
 • Bluetooth kulaklık
 • Hoparlör
 • Telefon aksesuarları
 • Araç içi telefon aksesuarları

Evcil Hayvanlara Yönelik Ürünler

 • Kedi ve köpek mamaları
 • Evcil hayvan yatakları
 • Evcil hayvan kıyafetleri

Tekstil Ürünleri

 • Bayan ve erkek kıyafetleri
 • Eşofman takımları
 • Pijama takımları
 • Hamile giysileri
 • İç giyim ürünleri

Mobilya ve İç Dekorasyon Ürünleri

 • Çalışma ve yemek masaları
 • Sandalyeler
 • Sehpalar
 • Dekoratif raflar
 • Çok amaçlı dolaplar
 • Dekoratif ürünler

E Ticarette Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazımızda internetten en çok ne satılıyor sorusuna cevap verdik. Eğer bir girişimde bulunacaksınız siz de ticarette en çok satılan ürünler ile ilgili kendi araştırmalarınızı yürütmelisiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey ise internetten en çok ne satılıyor sorusunu arama motorlarında aratmaktır. Eğer siz de kendi araştırmalarınızı tamamladıysanız ve bir çevrimiçi mağaza kurarak e-ticaret sektörüne atılmaya kararlıysanız başlamadan önce bazı konularda dikkatli davranmanız gerekecektir. Çünkü her ticari faaliyette olduğu gibi e-ticarette de dikkat ve ilgi, başarıyı getirecek tek yoldur. Siz de e ticarette en çok satılan ürünler ile ilgili kendi araştırmanızı tamamladıysanız o halde e-ticaret girişiminize başlamadan önce dikkat etmeniz gereken hassas noktalardan bahsetmeye başlayabiliriz.

E-ticaret girişiminize başlamadan önce faaliyette bulunacağınız sektörü doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Daha sonra ise bu sektörde başarılı olabilmenize yardımcı olacak iyi bir iş fikri geliştirin. İş fikrinizi de geliştirdiyseniz iyi hazırlanmış bir iş planı ortaya koyun. Bu plan dahilinde tamamlamanız gereken hukuki süreçleri de adım adım uygulayın. Artık işletmenize ayıracağınız bütçeyi belirlemek suretiyle e-ticaret girişiminize aktif olarak başlayabilirsiniz.

E Ticarette Satılacak Doğru Ürünleri Bulabilmeniz için İpuçları

İnternetten en çok ne satılıyor sorusunu cevapladığımız yazımızın son kısmında önemli bir konuya daha değinmemiz gerekiyor. E ticarette en çok satılan ürünler ile ilgili gerçekleştirmiş olduğunuz araştırmalar uzun vadeli olarak başarılı sonuçlar vermekten uzaktır. Yani, bu gün tespit etmiş olduğunuz e ticarette en çok satılan ürünlerbundan birkaç ay veya bir sene sonra aynı popülerliğe sahip olmayabilirler. Bu sebeple belirli periyodlarda e ticarette en çok satılan ürünler ile ilgili yeni araştırmalar gerçekleştirmelisiniz. Peki bu araştırmaları nasıl yapabilirsiniz? Her şeyden önce e ticarette en çok satılan ürünler ile ilgili araştırmalarınızı tamamen güvenilir ve verimli kaynaklar üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Bu kaynaklar da genellikle hedef kitlenizin kullanmakta olduğu ağlardır. Hatta birçok kaynaktan bu araştırmalarınızla ilgili anlık verilere de ulaşabilmeniz mümkündür. İnternetten en çok ne satılıyor sorusunu cevapladığımız yazımızı sonlandırırken ufak bir hatırlatmada yapalım. Daha başarılı bir e-ticaret yönetimi ile daha fazla satış gerçekleştirmeyi hedefliyorsanız mutlaka profesyonel olarak E-Ticaret Danışmanlığı hizmeti sağlayan bir ajans ile birlikte çalışmanızı tavsiye ederiz.